Nowa ładowarka kompaktowa Schäffer z napędem elektrycznym zapewniająca wydajną pracę nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach
model 16e, zaprezentowany na targach EuroTier, opiera się na konstrukcji ładowarki kompaktowej 1622 i umożliwia bezemisyjną pracę. Gwarantuje to szeroki zakres zastosowań w oborach i innych obiektach rolniczych, które do tej pory wymagały pracy ręcznej lub gdzie inne maszyny są po prostu za duże, aby wykonać tę pracę.
Katalog ładowarek rolniczych, budowlanych i komunalnych
Zwierzęta spokojnie przeżuwają pokarm, podczas gdy kompaktowa ładowarka pracuje w oborze, dostarczając świeże zapasy bez głośnego hałasu silnika i spalin
Codzienne zadania, które byłyby ledwo możliwe w przypadku konwencjonalnej ładowarki kompaktowej, są z łatwością wykonywane przez nową elektryczną ładowarkę kompaktową 16e: Charakteryzuje się wyjątkowo kompaktową konstrukcją, mierzącą zaledwie 0,89 m szerokości i 1,99 m wysokości. Dzięki temu można go łatwo zmieścić w wąskich i niskich przejściach w oborach.
Dzięki kompaktowej ładowarce można z powodzeniem wykonać szeroki zakres zadań
Niezależnie od tego, czy transportujesz paszę, usuwasz obornik, czy wykonujesz prace konserwacyjne w gospodarstwie, kompaktowe wymiary i szeroki wybór osprzętu Schäffer gwarantują wysoki stopień elastyczności. Dzięki niewielkiej masie roboczej wynoszącej zaledwie 1345 kg ładowarka jest szczególnie delikatna na powierzchniach zewnętrznych, a jednocześnie oferuje znaczne korzyści w przypadku stosowania na betonowych podłogach rusztowych w oborach.
Wysokość podnoszenia narzędzia wynosi 2,23 m, a wydajność hydrauliczna wynosi 28 l/min. Modele elektryczne oferują również identyczny udźwig 810 kg. Model 16e jest wyposażony w energooszczędne światła LED i reflektory robocze LED. Silnik elektryczny o mocy 9,6 kW przekazuje moc do napędu hydrostatycznego ze sterowaniem samochodowym i hydrauliką roboczą. Silnik z kolei zasilany jest z pakietu akumulatorów Li-Ion 48 V. Dzięki pojemności 12,2 kWh umożliwia czas pracy do dwóch i pół godziny przy średnich obciążeniach, bez użycia osprzętu hydraulicznego.
Akumulator można ładować albo z gniazdek ściennych z wtyczką typu 2, albo z gniazdek elektrycznych 230 V
W obu wariantach ładowanie akumulatora do 80 procent pojemności zajmuje około dwóch i pół godziny. Dlatego 16e stanowi doskonałą okazję do ekonomicznego wykorzystania energii elektrycznej wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną lub biogazową.